fattigmannspotet

Hva som er så fattigslig med denne potetretten har jeg ikke helt skjønt, for papatas a lo pobre, fattigmannspotet, er tvert imot en rik og velsmakende måte å lage poteter på. Den kan være en hverdagsmiddag i seg selv, eller serveres som tilbehør til kjøtt eller fisk.

For å lage patatas a lo pobre trenger du:

  • To-tre store poteter, i tynne skiver
  • En stor gul løk, i tynne skiver
  • En grønn paprika, skivet
  • To-tre fedd hvitløk, finhakket
  • Salt, pepper
  • Olivenolje til steking

Slik gjør du:

Hell ca en halv centimeter olivenolje i en dyp stekepanne og varm opp. Legg i potetene og stek til de er myke. Vend forsiktig potetskivene innimellom og pass på at de blir skilt fra hverandre. Legg i løk, paprika og hvitløk og stek i noen minutter til, til paprika og løk er myk.

Bruk en hullsleiv til å løfte ut poteter og grønnsaker, så du ikke får med all oljen (ikke kast oljen, den kan du bruke om igjen). Krydre med salt og pepper.

Så enkelt, så godt!

Middelhavskost
  • Har du hatt lyst til å prøve Middelhavskosten lenge, men ikke visst hvor du skal starte?
  • Ønsker du å spise mindre ultraprosessert mat, men synes det virker komplisert?
  • Har du lyst til å lage deilig og sunn mat til deg og de du er glad i, uten å bruke timesvis på kjøkkenet og slite med vanskelige oppskrifter?

Jeg har gjort det KJEMPEENKELT for deg:

  • I denne e-boka får du alle oppskriftene du trenger til frokost, lunsj og middag i 14 dager.
  • Handleliste til hver oppskrift.
  • Matplan som du selv fyller ut, utfra hvordan det passer best for deg og familien de neste ukene.
  • Ukompliserte oppskrifter med ingredienser du får kjøpt på nærbutikken, slik at du kan være sikker på at dette får du til.

E-boka laster du ned med en gang du har betalt.  Hvis du skulle få problemer med nedlastingen, sender du bare en epost til tove@tovececiliefasting.com, så hjelper jeg deg.

To uker med Middelhavskost (e-bok) kr. 350

 

Ønsker du mer inspirasjon fra Middelhavkjøkkenet?

BLI MED PÅ MATKURS HJEMME HOS MEG I ANDALUCIA.

 

matkurs